Finał Słupskiej Książki Sensorycznej w SP nr 4
W Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 odbyło się wyjątkowe wydarzenie – I Finał Słupskiej Książki Sensorycznej, które zgromadziło licznych gości i przedstawicieli lokalnych instytucji. Podczas tej uroczystości przekazano stworzone książki dotykowe dla dzieci niedowidzących i niewidomych.
  1. Uroczystość odbyła się 23 maja o godz. 14.00.
  2. Książki sensoryczne przekazano dyrektorom dwóch przedszkoli integracyjnych.
  3. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. wiceprezydentka miasta i dyrektorka Wydziału Edukacji.
  4. Inicjatorką projektu była Marta Andrzejewska.

W Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 miało miejsce niezwykłe wydarzenie, które zgromadziło wielu ważnych gości. Na sali widowiskowej tej szkoły, 23 maja o godz. 14.00, odbyła się uroczystość związana z I Finałem Słupskiej Książki Sensorycznej. Był to moment, który na długo zapadnie w pamięci uczestników.

Podczas tej akcji stworzono kilkadziesiąt książek dotykowych, które są dedykowane dzieciom niedowidzącym i niewidomym. Te wyjątkowe książki, zapisane także w alfabecie Braille'a, zostały oficjalnie przekazane dyrektorom dwóch przedszkoli integracyjnych – Przedszkolu Miejskiemu Integracyjnemu nr 8 i Przedszkolu Miejskiemu Integracyjnemu nr 32. Inicjatorką projektu była pani Marta Andrzejewska, która swoim zaangażowaniem przyczyniła się do realizacji tego ważnego przedsięwzięcia.

Na uroczystości nie zabrakło również przedstawicieli różnych placówek kulturalnych oraz szkół. Wśród nich byli m.in. wiceprezydentka Miasta Słupsk pani Beata Chrzanowska oraz dyrektorka Wydziału Edukacji pani Anna Sadlak. Obecność tak wielu znakomitych gości świadczy o dużym znaczeniu tego wydarzenia dla lokalnej społeczności.

W wydarzeniu uczestniczyli również przedstawiciele Zespołu Szkół Technicznych - Liceum Sztuk Plastycznych im. Witkiewicza, Oddziału Dziennego Zdrowia Psychicznego, Zespołu Szkół Informatycznych, V Liceum Ogólnokształcącego im. Z. Herberta oraz grupa rękodziełu Szalone Igły. Każda z tych placówek wniosła swój wkład w tworzenie wartościowej i potrzebnej dla społeczności książki sensorycznej.

Nie zabrakło także dyrektorów szkół i koordynatorów, którzy włożyli wiele pracy w realizację tego projektu. Wśród nich byli m.in.: dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 3 im. J. Korczaka pani Marzena Wolska, koordynatorki pani Wioletta Knapa-Przedborska i pani Wioletta Miś-Górny, dyrektorka Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 im. G. Morcinka pani Danuta Wyrwas oraz koordynatorki Anna Szczepańska, Anna Włoch, Maria Typiak i Mariola Dudek. Obecna była również dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej im. M. Dąbrowskiej pani Danuta Rakowska wraz z koordynatorką Katarzyną Kowalską i szkolną grupą rękodziełu Szalone Igły z SP nr 4.

Wszystkie te osoby i instytucje wspólnie przyczyniły się do sukcesu I Finału Słupskiej Książki Sensorycznej, tworząc książki, które będą miały ogromne znaczenie dla dzieci z dysfunkcjami wzroku. To piękny przykład współpracy i zaangażowania lokalnej społeczności w tworzenie lepszego świata dla wszystkich jego mieszkańców.


Na podstawie: Urząd Miejski Słupsk