Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Słupsk

Problemy z naszymi samochodami są na porządku dziennym, z uwagi na to, często mniej więcej orientujemy się, jak postępować w takich sytuacjach. Najczęściej udajemy się prosto do serwisu, a niekiedy próbujemy poradzić sobie samodzielnie. Problem stanowi sytuacja, kiedy nasz pojazd nie jest w ogóle zdolny do jazdy, a zatem konieczne jest skorzystanie z lawety. Czasami chcąc nieco zaoszczędzić, próbujemy wykorzystać ją samemu co nie zawsze jest rozsądnym posunięciem. Dlaczego o wiele bardziej opłaca się w tym aspekcie postawić na profesjonalną firmę?

Obecnie mamy sporą wygodę, jeżeli chodzi o dostępność do różnego typu usług. Rynek wszelkich branż jest na tyle rozwinięty, że możemy swobodnie przebierać w ofertach. Kiedy zatem potrzebna jest nam laweta Zabrze to dobre miejsce, aby rozpocząć poszukiwania. Warto zajrzeć do sieci i skorzystać z wyszukiwarki internetowej, w którą należy wpisać odpowiednie frazy np. laweta Bytom lub laweta Gliwice. Dopisanie miasta sprawi, że oferty jakie się nam wyświetlą, będą dotyczyły tych firm, które obejmują nasze okolice.

Z czym wiąże się osobiste prowadzenie lawety w Zabrzu? – Dlaczego usługi firmy mogą być lepszą alternatywą?

Jakie kwestie musimy dopilnować, jeżeli planujemy sami prowadzić lawetę?

Najistotniejsze jest bardzo solidne umocowanie samochodu na lawecie. To aspekt, bez którego przewóz nie może mieć w ogóle miejsca. Nie mając umiejętności i doświadczenia, będzie nam bardzo ciężko się za to zabrać. Najlepiej jeśli ktoś nam w tym pomoże. Równie ważne będzie dobre umiejscowienie pojazdu, ponieważ to pierwszy krok do odpowiedniego mocowania auta. Dopilnowując tego, uda się nam znacznie odciążyć przód lawety. Okazuje się bowiem, że 10% ciężaru lawety i załadunku, ma znajdować się na haku. Jeśli udamy się do sklepu z akcesoriami do przyczep, znajdziemy tam też pomocne wagi specjalistyczne, które będą przydatne do tego zadania.

Jeśli uda się nam już ustawić pojazd, można zająć się mocowaniem. Załóżmy pasy na 3 lub 4 koła i zamknijmy wszystkie klamry. Jeśli chociaż jedna nie będzie domknięta, zachodzi ryzyko poluzowania się, a w najgorszym wypadku wypięcia auta. Prowadzenie lawety jest bardzo wymagające, a sam etap mocowania bywa bardzo problematyczny. Najmniejsze błędy, mogą być już przyczyną poważnej tragedii.

Dobre mocowanie to gwarant bezpieczeństwa w transporcie

Transport za pomocą lawety, wymaga też dbałości o bezpieczeństwo kierowców, którzy będą jechać zaraz za nami, stąd bardzo istotne jest to, aby samochód na lawecie z Rybnika został solidnie umocowany. Przepisy głoszą, że masa rzeczywista przyczepy, czyli lawety samochodowej nie może przekraczać wagi przewożonego pojazdu. Dodatkowo, laweta z Chorzowa powinna być widoczna dla każdego innego kierowcy. Koniecznie zadbajmy o homologacje pasów, sprawność klamer i pamiętajmy, aby pasy nie były przetarte. Jadąc lawetą, pamiętajmy o względach ostrożności. Nie jedźmy zbyt szybko, gdyż nie możemy przekroczyć 70 km/h na jednopasmowych drogach oraz 80 km/h na dwupasmowych, drogach ekspresowych, a także na autostradach.

Postaw na alternatywne rozwiązanie czyli na profesjonalną firmę

Przedsiębiorstwa trudzące się w pomocy drogowej oraz autoholowaniu, stawiają wyłącznie na kierowców doświadczonych, którzy doskonale znają się na swoim fachu. Dodatkowo, pracownik oprócz tego, że bezpiecznie przetransportuje nasz samochód, również zajmie się jego ustawieniem i mocowanie. Oznacza to, że będziemy mieli do czynienia z profesjonalistami, którzy są też w pełni upoważnieni do kierowania pojazdami tego typu.

Pamiętajmy też, że firma bierze pełną odpowiedzialność za nasze auto i ewentualnie incydenty podczas przewozu. Pozwala jej na to odpowiednia polisa ubezpieczeniowa, która jest korzystnym rozwiązaniem, dającym bezpieczeństwo nie tylko firmie, ale również nam. Do nas należy jedynie kontakt z przedstawicielstwem oraz ustalenie szczegółów. Pozostałe czynności wykonywane są przez specjalistów.