11 sierpnia słupscy policjanci przeprowadzą działania „prędkość na drodze krajowej nr 6”. Celem działań jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu niestosowania się do ograniczeń prędkości.

W najbliższą niedzielę słupscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wspólnie z kolegamiz całego województwa będą realizowali działania kontrolne o nazwie „prędkość na drodze krajowej nr 6”. Funkcjonariusze przeprowadzą wzmożone kontrole z wykorzystaniem radiowozów oznakowanych i nieoznakowanych.


Głównym celem działań jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości oraz uświadamianie kierującym jakie skutki niesie za sobą nadmierna prędkość. Ponadto policjanci zwrócą uwagę na sposób przewożenia dzieci oraz korzystanie z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów, a także korzystanie z telefonów komórkowych.


Funkcjonariusze zastosują kaskadowy pomiar prędkości. Oznacza to, że kierowca, mijając jeden punkt kontroli prędkości może spodziewać się następnej kontroli statycznej lub dynamicznej z wykorzystaniem nieoznakowanego radiowozu. W działaniach udział weźmie także zespół SPEED.