W miniony czwartek kolejna grupa absolwentów szkolenia zawodowego podstawowego opuściła mury słupskiej szkoły policji. W uroczystym pożegnaniu zorganizowanym na terenie szkoły udział wziął Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku mł. insp. Wojciech Jakubowski, który osobiście pogratulował i podziękował młodym policjantom za zaangażowanie podczas praktyk zawodowych, które odbywali m.in. na ulicach Słupska.

Absolwenci Szkoły Policji w Słupsku są gotowi do pracy w terenie. Przez wiele miesięcy ciężko pracowali, by wrócić do jednostki macierzystej pełni wiedzy i doświadczeń nabytych m.in. podczas służb w terenie, które odbywali wspólnie z doświadczonymi funkcjonariuszami słupskiej komendy. Podczas jednej z takich służb słuchacze Szkoły Policji w Słupsku jako pierwsi pojawili się na miejscu zdarzenia drogowego w Słupsku przy ul. Jagiełły, gdzie na przejściu dla pieszych została potrącona młoda kobieta. Funkcjonariusze udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej, przeprowadzili wywiad medyczny i opatrzyli krwawiącą ranę głowy. Do przyjazdu karetki młodzi policjanci monitorowali stan zdrowia kobiety i zapewnili jej wsparcie psychiczne.

Za taką postawę post. Maja Kozłowska (KPP Wągrowiec), post. Cezary Korzeniowski (KPP Szczecinek) i post. Damian Stępień (KMP Konin) w imieniu Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku otrzymali podziękowania i gratulacje od Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku mł. insp. Wojciecha Jakubowskiego. 

Wszystkim absolwentom szkolenia życzymy sukcesów w codziennej służbie i życiu prywatnym.