Coraz więcej polskich domów i mieszkań ma aneksy kuchenne. Duża, otwarta przestrzeń, jaką tworzy aneks, powiększa optycznie wnętrza, a przy tym daje większą swobodę. Czy wtedy, gdy w aneksie kuchennym chcemy stworzyć kącik jadalniany, lepiej wybrać zwykłe krzesła czy hokery?

Aneks kuchenny daje różnorodne możliwości aranżacji. Meble kuchenne można umieścić w nim pod ścianami, ale także można przygotować wyspę kuchenną albo wysunięty na środek pomieszczenia blat.

Przy projektowaniu aneksu kuchennego warto zastanowić się, jak urządzić w nim miejsce do spożywania posiłków. Decyzja o jego wyglądzie zależna jest głównie od dostępnej przestrzeni, a także planowanej aranżacji wnętrz.

Kącik jadalniany może mieć postać standardowego stolika ustawionego w aneksie albo też na granicy aneksu i korytarza lub salonu. Można także zdecydować się na stworzenie przestrzeni do jedzenia przy blacie kuchennym, także tym wysuniętym na środek pomieszczenia. Zależnie od tego, jaką opcję wybierzemy, trzeba także dobrać odpowiednie krzesła kuchenne. Co mamy do dyspozycji?

Standardowe krzesła do kuchni

Nasza pierwsza propozycja to zwykłe krzesła do kuchni, które sprawdzą się także w innych pomieszczeniach, na przykład w jadalni.

W tej kategorii mamy do dyspozycji różne warianty, na przykład krzesła nowoczesne wykonane z metalu albo z tworzywa, krzesła w stylu skandynawskim czy też tradycyjne krzesła drewniane z tapicerką.

Standardowe krzesła kuchenne dostawiamy do stolika. Gdy mamy dużo przestrzeni do dyspozycji, możemy zdecydować się na zakup krzeseł z podłokietnikami. Jeśli jednak liczy się każdy centymetr, a przy tym chcemy, by każdy z domowników znalazł dla siebie miejsce przy stole, wybierzmy modele bez podłokietników albo taborety, które będzie można łatwo wsunąć pod stół.

Do kuchni najlepiej sprawdzą się krzesła, które będą łatwe do utrzymania w czystości, na przykład wykonane w całości z tworzywa, metalu czy drewna bez obicia. Jeśli zależy nam na większym komforcie, możemy zakupić krzesła tapicerowane z tapicerką ze skóry eko lub zaimpregnowaną, łatwą w czyszczeniu tkaniną. Alternatywna propozycja to dokupienie zdejmowanych poduszek, które możemy wyprać, gdy się zbrudzą.

Hokery do kuchni

Gdy zamierzamy natomiast urządzić w kuchni kącik jadalniany z blatem zamiast stołu, wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie zakup hokerów. To krzesła o wyższym siedzisku niż standardowe. Aby można było korzystać z nich wygodniej, stosuje się specjalne podpórki na stopy, które ułatwiają także wchodzenie i schodzenie z hokerów. Ze względu na swoje zastosowanie nazywane są także krzesłami barowymi, ponieważ często można zobaczyć je w barach.

Hokery jako krzesła kuchenne to również zróżnicowana grupa produktów. Znajdziemy wśród nich wysokie taborety, czyli krzesła bez oparcia, a także krzesła z oparciami, a nawet podłokietnikami, które zapewniają większy komfort użytkowania.

W sprzedaży znajdziemy hokery wyposażone w cztery nogi, trzy nogi albo w jedną nogę. Mogą posiadać także obrotowe siedziska, które umożliwiają wyregulowanie wysokości, aby dopasować ją do blatu.

Hokery są bardzo dobrym wyborem do aneksu kuchennego w małym mieszkaniu czy domu, ponieważ nie zajmują tak dużo miejsca. Blat, przy którym można je umieścić, może służyć wtedy także jako blat roboczy, dlatego też może pełnić on jednocześnie kilka funkcji, oszczędzając przestrzeń.

Chcesz kupić stylowe krzesła kuchenne? Z ciekawymi ofertami można zapoznać się już teraz on-line na stronach internetowych producentów i w sklepach on-line prowadzących sprzedaż umeblowania. Sprawdź już dostępne modele i wybierz te najlepsze do swojego aneksu kuchennego!