Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Słupsk

Od piątku do wczoraj słupscy policjanci wyeliminowali z drogi 7 nietrzeźwych osób, które wsiadły za kółko, będąc w stanie nietrzeźwości. Badania alkomatem wykazały, że przestępcy mieli od ponad 0,5 promila do blisko 3 promili alkoholu w organizmie. Niektórzy mieli też orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Na uznanie zasługuje postawa obywatela, który o jednym z przypadków powiadomił policjantów, a nietrzeźwemu 42-latkowi uniemożliwił dalszą jazdę.

Policjanci słupskiej komendy stale dbają o bezpieczeństwo na drodze. Każdego dnia podejmują wiele kontroli i reagują na wykroczenia i przestępstwa drogowe. Zdarza się, że w działaniach na rzecz poprawy bezpieczeństwa drogowego uczestniczą też obywatele. Tak było w ostatnich dniach, w których policjanci interweniowali 7 razy w stosunku do osób w wieku od 23 do 48 lat, które kierowały pojazdem, będąc w stanie nietrzeźwości. Niepokojące zachowanie kierującego z okna swojego mieszkania widział 33-letni mieszkaniec Słupska. Natychmiastowe powiadomienie policji i odebranie kluczyków mężczyźnie, od którego czuć alkohol – to zachowanie, które zasługuje na uznanie.


Policjanci, którzy przyjechali na miejsce tego zgłoszenia, potwierdzili, że 42-letni mieszkaniec powiatu słupskiego kierujący pojazdem marki Rover znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ma ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto w trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna wsiadł do auta pomimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.


Funkcjonariusze na miejscu podziękowali zgłaszającemu za jego reakcję. Taka odpowiedź na widok podejrzanego zachowania kierujących jest postawą godną uznania i naśladowania. Ona pokazuje, że o bezpieczeństwo na drodze troszczą się nie tylko policjanci, ale także mieszkańcy naszego regionu. To też dowód na to, że obywatele nawet pośrednio czują się odpowiedzialni za życie i zdrowie wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy, że uniemożliwienie jazdy nietrzeźwemu ma realny wpływ na wzrost bezpieczeństwa na drodze.


Wszyscy wkrótce odpowiedzą za popełniane przestępstwa, które zagrożone są karami 2 i 3 lat więzienia.