Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Słupsk

Przewodnik po operacjach usuwania przepukliny brzusznej

Często zdarza się, że ludzie cierpią na przepuklinę brzuszną. W większości przypadków można to skorygować w domu, wykonując prostą procedurę zwaną „ruchem szczypania”. Z drugiej strony, jeśli nie jest możliwe skorygowanie przepukliny w domu, należy skonsultować się z lekarzem i zdecydować się na operację. Operacja w Szpital Dworska to jedyny sposób na naprawę i usunięcie przepukliny brzusznej. Przepuklina brzuszna to przepuklina, która rozwija się w ścianie brzucha i może powodować ból i dyskomfort. Nieleczona, w końcu zostanie uduszona i będzie musiała zostać usunięta.

Jakie są zagrożenia związane z operacją usunięcia przepukliny?

Przepuklina brzuszna to stan, który powoduje, że narząd wypycha lub wybrzusza przestrzeń między żołądkiem a ścianą brzucha. Najczęściej występuje w górnej części brzucha, ale może wystąpić w dowolnej części jamy brzusznej. Istnieje wiele podejść chirurgicznych do usunięcia przepukliny brzusznej w zależności od jej lokalizacji i nasilenia. Najczęstsze operacje to chirurgia laparoskopowa, chirurgia otwarta i przezbrzuszna naprawa przedotrzewnowa. Celem tych operacji jest usunięcie jak największej ilości płynu z okolic narządów podczas wykonywania minimalnie inwazyjnej procedury, która nie wymaga dużych nacięć ani zabiegów.

Ryzyko operacji usunięcia przepukliny zależy od rodzaju przepukliny, chirurga i innych czynników. Przepukliny są powszechne, ale często można je leczyć za pomocą metod niechirurgicznych. Operacja usunięcia przepukliny jest ryzykowna. Istnieje wiele skutków ubocznych, które mogą wystąpić, w tym powikłania z jelitami lub jelitami, wymioty, nudności, zakrzepy krwi w nogach i inne. Ryzyko krwawienia powinno być znane przed operacją. Jeśli pacjent cierpi na schorzenie, które sprawia, że jest podatny na powstawanie zakrzepów, powinien również wcześniej zdawać sobie sprawę z tego ryzyka.

Operacje przepukliny to zabieg medyczny, który może spowodować uraz fizyczny i psychiczny. Ryzyko powikłań jest wysokie, niektórzy pacjenci przechodzą operację ponownie po pierwszym zabiegu, który się nie powiódł.

Kto powinien mieć operację laparoskopową lub otwartą przepukliny brzusznej?

Podczas operacji przepukliny śródbrzusznej chirurg używa kamery laparoskopowej, aby zajrzeć do wnętrza jamy brzusznej. W ten sposób chirurg może ocenić, czy przepuklina jest wystarczająco duża, aby można ją było naprawić chirurgicznie, czy też potrzebne jest inne leczenie. W większości przypadków pacjenci powinni przejść operację przepukliny, jeśli mają objawy, takie jak ból w okolicy klatki piersiowej, trudności w oddychaniu, odkrztuszanie krwi lub omdlenia. Jeśli objawy nie występują, ale występuje duże wybrzuszenie w pachwinie, które utrzymuje się przez sześć tygodni lub dłużej i nie może normalnie przepuszczać gazów, być może nadszedł czas, aby umówić się na wizytę u lekarza w celu oceny. W niektórych przypadkach pacjenci mogą zdecydować się poczekać, aż objawy się pogorszą przed operacją ze względu na możliwe powikłania wynikające z opóźnienia.