Funkcjonariusze słupskiej komendy nieprzerwanie prowadzą działania mające na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Stale podejmują interwencje wobec osób, które zapominają o obowiązku zakrywania ust i nosa. Od minionego piątku funkcjonariusze podjęli ponad 300 interwencji i nałożyli blisko 150 mandatów na osoby, które mają lekceważące podejście do obowiązujących obostrzeń sanitarnych.

Słupscy policjanci nieprzerwanie realizują działania poświęcone walce z rozprzestrzenianiem się choroby COVID-19. W ramach codziennych służb sprawdzają m.in. czy mieszkańcy stosują się do obowiązku zasłaniania ust i nosa i wspólnie z pracownikami sanepidu przypominają o obowiązujących przepisach i zaleceniach sanitarnych. W odpowiedzi na lekceważące podejście do zagrożenia funkcjonariusze podejmują interwencje. Wyniki działań pokazują, że nie wszyscy poważnie podchodzą do zagrożenia. Okazuje się, że do łamania przepisów najczęściej dochodzi galeriach, marketach i małych osiedlowych sklepach. Z powodu lekceważącego stosunku do obowiązku zasłaniania ust i nosa tylko od piątku do poniedziałku, policjanci podjęli ponad 300 interwencji, z czego na blisko 150 osób nałożyli mandaty karne, a w 11 przypadkach sporządzili wnioski o ukaranie do sądu.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku w dalszym ciągu realizują także zadania związane z kontrolą osób przebywających na izolacjach i kwarantannach. Można stwierdzić, że w tej kwestii mieszkańcy Słupska i powiatu stosują się do obowiązujących przepisów.

Policjanci powtarzają apele o dostosowanie się do obostrzeń, o zachowanie środków ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Pamiętajmy, że pandemia nie zniknęła, a zdrowie nasze i naszych najbliższych zależy w dużej mierze od odpowiedzialnej postawy. Nie zapominajmy o maseczkach, o dezynfekcji rąk i utrzymywaniu dystansu społecznego. Dla dobra nas wszystkich funkcjonariusze zapowiadają regularne sprawdzenia stosowania się do obostrzeń.