Długi weekend to czas relaksu i wyjazdów, ale także okres wytężonej pracy funkcjonariuszy drogówki. Słupscy policjanci na drogach miasta i powiatu skontrolowali blisko 400 uczestników ruchu. Nie zapominajmy, że do miejsca docelowego trzeba dojechać bezpiecznie!

W miniony weekend, jak zawsze nad naszym bezpieczeństwem czuwali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku. Od piątku do poniedziałku funkcjonariusze przeprowadzili blisko 400 interwencji wobec uczestników ruchu drogowego, a blisko połowa zakończyła się ukaraniem mandatem karnym.

Prawie 180 interwencji dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. Trzech kierujących za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h straciło prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest często przyczyną wypadków oraz czynnikiem zwiększającym ryzyko zaistnienia tragicznych skutków.

W poniedziałek w takcie patrolowania jednej z miejscowości powiatu słupskiego policjanci podjęli kontrolę wobec kierującego volkswagenem, który pomimo wydawanych poleceń nie zatrzymał się do kontroli. Po krótkim pościgu i próbie ucieczki pieszo funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. Jak ustalili policjanci, 25-letni mężczyzna zdecydował się wsiąść za kierownicę pomimo zakazu prowadzenia pojazdów oraz pomimo tego, że pił wcześniej alkohol. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych bazach danych okazało się, że gdańszczanin jest poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności na blisko 2 i pół roku.

 

Policjanci stale apelują o rozwagę i rozsądek. Pamiętajmy, że na drogach nie jesteśmy sami!