Kredyt przez internet na konto – kto oferuje?

Zakupy i załatwianie wielu innych spraw przez internet stało się codziennością. Coraz więcej usług z sektora bankowego również można załatwić w ten sposób. Jedną z nich jest kredyt przez internet na konto – szybki, wygodny i wymagający minimum formalności. Wyjaśniamy, jakie warunki trzeba spełnić, żeby taki kredyt otrzymać.

Kredyt gotówkowy przez internet – na czym polega?

Kredyt przez internet na konto to jeden z produktów finansowych oferowanych przez banki. Jego specyfika polega na tym, że cały proces – od złożenia wniosku do otrzymania pieniędzy – odbywa się online. Na żadnym etapie nie ma potrzeby, by klient pojawiał się w banku osobiście, nawet w momencie podpisywania umowy. Z takiego kredytu mogą skorzystać zarówno nowi klienci banku, jak i ci którzy mają już w nim rachunek albo inne zobowiązania. W tym drugim przypadku, czas oczekiwania na decyzję kredytową bywa krótszy, ponieważ formalności są znacznie ograniczone.

Jakie warunki należy spełnić, by otrzymać kredyt przez internet na konto?

Otrzymanie kredytu gotówkowego online jest bardzo łatwe, trzeba natomiast spełnić pewne warunki banku. Należą do nich:

  •       ukończenie 18 roku życia,
  •       posiadanie ważnego dokumentu tożsamości,
  •       posiadanie stałego źródła dochodu, które zaakceptuje bank,
  •       dobra historia kredytowa,
  •       posiadanie zdolności kredytowej.

Bank weryfikuje zdolność kredytową na podstawie dochodów, wydatków, wielkości gospodarstwa domowego oraz innych zobowiązań, np. pożyczek. Do uwiarygodnienia źródła zarobków niezbędne jest zaświadczenie o zatrudnieniu i dochodach, PIT za ostatni rok albo wyciąg z rachunku bankowego za wymagany okres. W przypadku emerytów jest to wyciąg z emerytury albo wyciąg z konta, na które ona wpływa. Choć kredyty online to szybka i wygodna forma pożyczenia pieniędzy należy pamiętać, że nie każda osoba dostanie od banku pozytywną decyzję kredytową.

Jak wygląda podpisanie umowy w przypadku kredytu online?

To, w jaki sposób odbędzie się podpisanie umowy kredytowej określa bank. Najczęściej klient ma do wyboru:

  •       zawarcie umowy za pośrednictwem bankowości elektronicznej, które polega na przesłaniu przez bank PINu lub specjalnego kodu,
  •       zawarcie umowy za pośrednictwem firmy kurierskiej – kurier przyjeżdża do klienta z pakietem dokumentów, a klient w jego obecności je podpisuje.

Każda z wymienionych możliwości jest wygodna i komfortowa dla klienta – nie wymaga nawet wychodzenia z domu! Podpisanie umowy w taki sposób jest także całkowicie bezpieczne.

Które banki oferują kredyt gotówkowy przez internet?

Umożliwienie klientom załatwiania spraw przez internet stało się tak powszechne, że obecnie większość komercyjnych banków udziela kredytów gotówkowych online. Nic dziwnego – coraz więcej osób nie ma czasu, by osobiście stawiać się w oddziale, chcąc pożyczyć niewielką kwotę. Warunki otrzymania takiej pożyczki są jednak bardzo różne, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zapoznać się z ofertami przynajmniej kilku banków. Wygodnie można zrobić to za pomocą porównywarki internetowej, która zestawia ze sobą propozycje różnych placówek.