W sobotę o godzinie 11:00 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Redzikowie odbyła się debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa seniorów – mieszkańców Gminy Słupsk. Policjanci kolejny raz realizowali jedno z działań priorytetowych, które ma na celu zacieśnienie współpracy z lokalną społecznością i uświadomienie osób starszych o występujących zagrożeniach.

W debacie udział wzięli: Komendant Komisariatu Policji II w Słupsku mł. insp. Paweł Molis, Kierownik Rewiru Dzielnicowych KP II w Słupsku asp. szt. Krzysztof Trofimowicz, dzielnicowy z Komisariatu Policji II w Słupsku asp. szt. Krzysztof Szymczak. Całą debatę poprowadził mł. asp. Jakub Bagiński – oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Słupsku.

Bezpieczeństwo seniorów jest dla policjantów tematem priorytetowym. Mundurowi stale realizują działania profilaktyczne, które mają uświadomić osoby starsze o metodach działania przestępców i uchronić je przed ewentualnym oszustwem. Zorganizowana w sobotę debata społeczna dała funkcjonariuszom możliwość przypomnienia wszystkim o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, a także opisania najnowszych sposobów przestępców na wyłudzenie od seniorów pieniędzy.

Z uwagi na szybko zapadający zmrok mundurowi poruszyli z seniorami tematykę bezpieczeństwa na drodze. Wskazali istotną rolę odblasków i apelowali o noszenie tych elementów również w obszarze zabudowanym. Uczestnicy spotkania otrzymali od mundurowych odblaskowe opaski i zawieszki, które wpłyną na poprawę bezpieczeństwa. Ważnym punktem spotkania było przedstawienie możliwości, jakie dają aplikacje Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i Mojej Komendy. Funkcjonariusze zaprezentowali wszystkim uczestnikom krok po kroku jak korzystać z tych aplikacji i omówili zasady przyjmowania i weryfikacji zgłoszeń. Zwrócili uwagę, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa służy do zgłaszania niebezpiecznych sytuacji zaobserwowanych w swoim otoczeniu, jednak w przypadku potrzeby pilnej interwencji konieczny jest kontakt pod numerem alarmowym 112.

W sobotnim spotkaniu udział wzięło blisko 50 osób, a policjanci planują już kolejne debaty, o których będziemy informować na stronie internetowej komendy.