Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją słupskiej komendy postawili zarzuty kobiecie i mężczyźnie zaangażowanym w proceder wytwarzania i sprzedaży odzieży, która zawierała podrabiane znaki towarowe znanych światowych marek odzieżowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli bluzy i koszulki z podrabianymi logami, a także urządzenia służące do produkcji tych ubrań. Za oznaczanie towarów podrobionym znakiem towarowym grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, w toku prowadzonych czynności ustalili, że jedna z mieszkanek powiatu słupskiego, oferuje do sprzedaży w Internecie ubrania, które mogą być oznaczone podrobionymi znakami towarowym. Mundurowi przeszukali miejsce zamieszkania 28-letniej kobiety, podczas którego znaleźli kilkanaście koszulek i bluz, na których znajdowały się znaki towarowe cenionych światowych projektantów. Wszystkie ujawnione przez policjantów ubrania zostały zabezpieczone jako dowód w sprawie i przekazane biegłemu rzeczoznawcy, który miał określić czy są one podrabiane. W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że w produkcję ubrań dla 28-latki zaangażowany był także 44-letni słupszczanin. Podczas przeszukania jednej ze znajdujących się na terenie Słupska firm, funkcjonariusze zabezpieczyli urządzenie służące do wytwarzania nadruków na ubraniach.

Opinia biegłego potwierdziła, że znaleziona przez policjantów odzież jest podrobiona. 28-letnia kobieta oraz 44-letni mężczyzna usłyszeli zarzuty oznaczania towarów podrobionym znakiem towarowym, a policjanci będą teraz ustalać jaka ilość bezprawnie wytworzonych ubrań znalazła swoich nabywców. Za to przestępstwo grozi do 2 lat pozbawienia wolności.