Świąteczny koncert i jasełka - wigilia dla podopiecznych ZOL w Kobylnicy

Podczas uroczystości 16 grudnia w Kobylnicy scena Centrum Kultury i Promocji przemówiła kolędami i świątecznymi piosenkami. Na widowni było ciepło i skupienie - od lokalnych wykonawców po grupę, która przygotowała jasełka. Wieczór przerodził się w bardziej intymne spotkanie, gdy Ośrodek Pomocy Społecznej zaprosił osoby starsze i podopiecznych na wigilijny poczęstunek.
- Na teatralnej scenie Centrum Kultury i Promocji - kolędy i młode talenty
- Kobylnica - modlitwa, życzenia i wigilijny poczęstunek dla potrzebujących
Na teatralnej scenie Centrum Kultury i Promocji - kolędy i młode talenty
Na deskach Centrum Kultury i Promocji zaprezentowały się dwie głosy, które wprowadziły publiczność w świąteczny nastrój. W programie znalazły się tradycyjne kolędy i nowsze, świąteczne utwory w wykonaniu Anny Poźlewicz oraz jej uczennicy Alicji Tomaszewskiej z sekcji wokalnej CKiP. Ich występ był ciepły i zamknięty w kameralnej formule, co sprawiło, że każdy z repertuaru trafiał prosto do serc słuchaczy.
Kolejną częścią wieczoru były jasełka przygotowane przez podopiecznych Zakładu Opiekuńczo–Leczniczego w Kobylnicy. Na scenie pojawili się pasterze, trzej królowie i chór aniołów - wszystko w prostym, bezpretensjonalnym ujęciu, które podkreślało wspólnotowy charakter przedstawienia.
Kobylnica - modlitwa, życzenia i wigilijny poczęstunek dla potrzebujących
Po występach do głosu doszła część bardziej intymna - organizowana przez Ośrodek Pomocy Społecznej wraz z władzami gminy wigilia. Zaproszeni zostali podopieczni ZOL oraz osoby starsze i samotne; spotkanie poprzedziła wspólna modlitwa i składanie życzeń, a następnie serwowany był wigilijny poczęstunek. To wydarzenie miało wymiar nie tylko kulturalny, ale też opiekuńczy - gospodarze zadbali o to, by nikogo nie zabrakło przy stole.
Takie inicjatywy pokazują, że przedświąteczne spotkania w Kobylnicy łączą kilka funkcji naraz - dają mieszkańcom okazję do wspólnego świętowania, a także wsparcia tych, którzy tej wspólnoty potrzebują bardziej niż inni. Warto śledzić kalendarz CKiP i działalność OPS, by wiedzieć o kolejnych wydarzeniach i możliwościach angażowania się na rzecz sąsiadów.
na podstawie: UM Kobylnica.
Ostatnie Artykuły

Batik spotyka wielkich mistrzów - w Słupsku szykuje się kolorowy wernisaż

Osteobus przyjedzie do Kobylnicy z bezpłatnymi badaniami kości

Bezpłatne badania kości w Kępicach. Mobilny punkt stanie przy bibliotece

Trzy majówkowe odsłony w gminie Kępice. Od grilla po strażacki pokaz

W Słupsku kobiety spotkają się, by przestać odkładać siebie na później

W Kobylnicy szukają wystawców. Stawiają na rękodzieło i lokalne produkty

Operetkowe Expressy w Kobylnicy z nową datą. Wejściówki zostają bez zmian

Rock na Wieprza rozgrzał majówkę w Kępicach i zebrał trzy zespoły na jednej scenie

Sadzonki za odpady. W Słupsku wraca prosty sposób na porządki

Garażówka z sadzonką w ręku. W Kobylnicy rusza finał ekologicznej akcji

W Kobylnicy ruszyła weryfikacja deklaracji odpadowych mieszkańców

Dzień Bez Śmiecenia wraca do domu. Tam zaczyna się cała historia odpadów

Syrena wzywa ich do działania. Druhowie z Damnicy na pierwszej linii

Osiem obrębów Kobylnicy pod lupą planistów. Rusza publiczny wgląd
Przydatne dane teleadresowe
- I Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów Sądu Okręgowego w Słupsku - kontakt, godziny, informacje
- Archiwum Państwowe w Koszalinie Oddział w Słupsku - kontakt, godziny, cennik
- Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Gdańsku - Delegatura w Słupsku: kontakt, godziny, sprawy konsumenckie
- Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku - Delegatura w Słupsku: kontakt, godziny, sprawy do załatwienia
- Wodociągi Słupsk - kontakt, godziny, awarie, e - BOK
- Urząd Skarbowy w Słupsku - adres, godziny, telefony i sprawy online
