Od 12 do 14 kwietnia br. SOSW ze Słupska i Uczniowski Klub Sportowy byli organizatorami Finałów Mistrzostw Polski Szkół Specjalnych ZSS „SPRAWNI – RAZEM” w piłce nożnej dziewcząt.
Areną zmagań była hala sportowo-widowiskowa Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Słupsku. W finałach wystąpiło 6 drużyn wyłonionych w eliminacjach wojewódzkich.

Mistrzem Polski została drużyna z województwa pomorskiego złożona z uczennic SOSW w Słupsku oraz po jednej SOSW z Bytowa, ZSS w Czersku i PZKS z Wejherowa; drużyna prowadzona była przez trenerów Wiesława Romańskiego (SOSW w Słupsku) współpracującego z Aureliuszem Kosmacińskim z Bytowa i Jarosławem Fidurskim z Czerska.

I miejsce zajęła reprezentacja województwa pomorskiego zdobywając puchar Wicewojewody Pomorskiego Mariusza Łuczyka; Pomorzanki w decydującym meczu o złotych medalach pokonały reprezentację z wielkopolski 2 do 0.

II miejsce zajął zespół z województwa wielkopolskiego, który otrzymał puchar ufundowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Słupsku.

III miejsce zdobyła drużyna z województwa warmińsko – mazurskiego. W decydującym meczu pokonała reprezentację z województw dolnośląskiego 3 do 0.
Za zajęcie trzeciego miejsca otrzymała puchar puchar ufundowany przez Starostę Powiatu Słupskiego.

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ufundował medale dla najlepszych zespołów.

Puchar „Fair Play” Pomorskiego Kuratora Oświaty w Gdańsku przypadł drużynie z województwa dolnośląskiego.

Najskuteczniejszą zawodniczką została Natalia Babińska – Pomorze – 12 bramek zdobywając puchar Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w Gdańsku.

Najlepszą bramkarką została Urszula Potrykus – Pomorze. Otrzymała puchar Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Słupsku.

Najlepszą zawodniczką uznano Aleksandrę Skopińską – Wielkopolska. Otrzymała puchar ufundowany przez Dyrektora MOPR w Slupsku.

Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej Dziewcząt były 31 imprezą tej rangi; Mistrzostwa Polski Związku Stowarzyszeń Sportowych „ Sprawni – Razem” na terenie Słupska organizowane są od 2004 roku przez nauczyciela WF w SOSW w Słupsku Wiesław Romańskiego.
W 2004 roku odbyły się Ogólnopolskie Jesienne Biegi Przełajowe, w następnych latach koszykówka chłopców i dziewcząt, LA, piłka nożna dziewcząt na boiskach trawiastych.
W trakcie uroczystego otwarcia Mistrzostw, których dokonał Pan Rafał Szymański Pełnomocnik Prezydenta Miasta Słupska ds. Sportu nastąpiła inauguracja obchodów jubileuszu 25 – lecia działalności stowarzyszenia Sprawni – Razem, które działa na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Słupsku od 1994 rok

Impreza odbyła się pod Honorowym Patronatem Pani Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej Prezydent Miasta Słupska.