fot. SUTW

31 maja br. na stadionie 650-lecia w Słupsku, w ramach realizacji zadania publicznego współfinansowanego przez Urząd Miejski w Słupsku Słupski Uniwersytet Trzeciego Wieku zorganizowała imprezę sportową dla osób starszych z Słupska i Ustki o Puchar Prezydenta Miasta Słupska.

Gospodarzem tegorocznego spotkania był Słupski Uniwersytet Trzeciego Wieku. Uroczysta inauguracja seniorskiej olimpiady odbyła się na Stadionie 650-lecia. Prezydent Miasta – Krystyna Danilecka – Wojewódzka oraz Burmistrz Ustki Jacek Graczyk przywitali wszystkich uczestników, wspólnie przemaszerowali i zachęcali do dobrej zabawy ukierunkowanej przede wszystkim na dobrą zabawę. W tym roku uczestnikom zaproponowano współzawodnictwo w 10 konkurencjach: hula-hoop, boule, marsz z kijkami, slalom z piłką, rzut do celu piłeczkami do tenisa ziemnego, tor przeszkód, strzał na bramkę, rzut pierścieniem do celu, turniej w dwa ognie, turniej brydżowy.

Kapitanem 36-osobowej drużyny Usteckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Żyj kolorowo” była Janina Hamerlik, a 43 – osobową drużyną Słupskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku dowodził Marek Raus. Reprezentacją 17 – tu seniorskich par brydżystów opiekował się Zdzisław Drewniak.

Puchar Prezydenta Miasta Słupska w tegorocznej Spartakiadzie Senioralnej po raz pierwszy otrzymała drużyna Słupskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W indywidualnej klasyfikacji Turnieju Brydżowego zwyciężyła niezrzeszona w żadnym ze stowarzyszeń para seniorów ze Słupska: Karolina Markiewicz i Marek Pietrzak.

W organizacji tegorocznej Spartakiady pomagali pracownicy Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. O kondycję zawodników zatroszczyły się panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Bierkowa. Przygotowany obiad i wspaniałe ciasta smakowały wszystkim.

Sportowe zmagania seniorów przebiegały w znakomitej atmosferze. Wszystkim dopisywały humory, a sportowy duch walki nie przesłonił radości z uczestnictwa we wspaniałym spotkaniu integracyjnym.

W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom, wolontariuszom obydwu drużyn i kibicom. To Państwo sprawiliście, ze IV Słupska Spartakiada Senioralna była spotkaniem bardzo udanym.

fot. SUTW
fot. SUTW
fot. SUTW
fot. SUTW
fot. SUTW