Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Słupsk

Małe i średnie firmy, sklepy internetowe, kancelarie prawne, a nawet firmy szkoleniowe coraz częściej decydują się na wynajem wirtualnego biura. Na czym dokładnie polega ta usługa? Ile to kosztuje, i jakie korzyści można osiągnąć z posiadania wirtualnego adresu firmowego?

Czym jest wirtualne biuro?

Mówiąc najprościej jest to dostęp do prestiżowego adresu i skrzynki pocztowej. Usługi związane z wynajmem wirtualnego biura z roku na rok cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, a firmy zajmujące się wynajmem przestrzeni biurowej wprowadzają na rynek coraz to nowsze usługi. Jeszcze parę lat temu, faktycznie podpisanie umowy na wynajem wirtualnego biura wiązało się jedynie z dostępem do adresu w eleganckiej dzielnicy. Dziś sprawa wygląda nieco inaczej, i poza samym adresem mamy dostęp także do wielu dodatkowych usług.

Zaliczają się do nich między innymi obsługa korespondencji biurowej, odbieranie telefonów, wynajem biur i sal konferencyjnych na godziny. I tak na przykład, jeśli dowolny przedsiębiorca na co dzień mieszka poza stolicą, a swoją firmę ma zarejestrowaną w Warszawie na adres e-biura, to po wcześniejszym uzgodnieniu terminu może przyjechać na miejsce i zorganizować na przykład spotkanie biznesowe czy konferencję.

Zalety wynajmu biura wirtualnego

Jedną z podstawowych zalet posiadania wirtualnego biura jest wspomniany wcześniej adres firmy w prestiżowej dzielnicy. W wielu polskich miastach z łatwością można znaleźć rejony, w których działają znane, cenione i renomowane firmy. Jeśli i nasze przedsiębiorstwo będzie zarejestrowane na taki biznesowy adres, to firma automatycznie zyska na prestiżu. W końcu przedsiębiorcy godnie mogą reprezentować swoje działalności. Dla każdego potencjalnego kontrahenta, to gdzie mieści się biuro jest bardzo istotną kwestią. Nie bez znaczenia jest także łatwy dojazd do biznesowych dzielnic.

Kolejną korzyścią wynikająca z wynajmu biura wirtualnego jest tak zwany outsourcing większości usług księgowych i biurowych. Nie oznacza to nic innego jak to, że pracownicy e biura odbierają za nas korespondencję, skanują niezbędną dokumentacją i wysyłają ją drogą mailową lub za pomocą faksów, odbierają telefonu i reprezentują nasze usługi.

Korzyści z wynajmu wirtualnego biura

Wirtualne biuro, to także niskie koszty związane z wynajmem. Jako, że fizycznie nie przebywamy na co dzień w wynajmowanym lokalu, to nie musimy ponosić żadnych dodatkowych opłat i prowizji. Koszty związane z posiadaniem wirtualnego adresu biurowego to przedział od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest także oszczędność na zakupie sprzętów i wyposażenia biurowego. Podczas, gdy na co dzień będziemy pracować w domowym zaciszu, faktycznie nasza firma będzie mieć prestiżowy adres, a w razie potrzeby zawsze możemy zjawić się na miejscu i w biurze przeprowadzić na przykład negocjacje biznesowe.

Na koniec warto także dodać, że firmy zajmujące się wynajmem wirtualnych biur służą pomocą i wsparciem technicznym na każdym etapie współpracy. Doświadczeni pracownicy pomagają na przykład z wszelkimi formalnościami związanymi z założeniem i rejestracją firmy.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jakie korzyści daje przedsiębiorcom wirtualne biuro, wejdź na stronę Wirtualne Biuro Nowogrodzka - sprawdź!