Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Słupsk

Fot. UM
W imieniu Komitetu Obchodów Świąt Państwowych i Rocznic Historycznych przy Prezydencie Miasta Słupska informujemy, że 14 sierpnia br. o godz.12.00 odbędzie się uroczystość związana ze Świętem Wojska Polskiego.
Tego dnia przy pomniku Żołnierza Polskiego nastąpi wystawienie posterunku honorowego oraz złożenie wiązanek pod pomnikiem przez władze samorządowe oraz przedstawicieli wojska i przybyłe delegacje. Będzie to doskonała okazja do okazania szacunku wszystkim ludziom wojska, którzy swoją postawą i zaangażowaniem służą obywatelom naszego kraju.
Dodatkowo, w terminie 14-17 sierpnia br. budynki administracji samorządowej, firm, spółek, szkół, instytucji kultury oraz samego placu Zwycięstwa zostaną oflagowane flagami Rzeczypospolitej Polskiej podkreślając wagę tego święta.
W związku z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi związanymi z COVID 19 obchody, w które w poprzednich latach odbywały się na terenie 7. Brygady Obrony Wybrzeża, w tym roku zostaną ograniczone do wydarzenia na pl. Zwycięstwa.