Czy można zamówić pizze do hotelu?

Podczas pobytu w hotelu liczymy na to, że będziemy dobrze obsłużeni. Jednak to nie tylko po stronie pracowników leży obowiązek odpowiedniego zachowania się. Warto zatem wiedzieć czy pizza na dowóz będzie odpowiednia, gdy planujemy swój dłuższy pobyt w hotelu.

Jak zachować się w restauracji hotelowej?

Bez względu na to, czy nasz wyjazd jest służbowy czy w pełni prywatny, powinniśmy zadbać o to, by odpowiednio się zachowywać podczas pobytu w restauracji. Z pewnością nie chcielibyśmy, by nikt nie robił nam wstydu podczas pobytu w hotelu, zatem sami także powinniśmy o tym pamiętać.

Najważniejsze zasady:

  • Nie jedz rękami

Chociaż w przypadku pizzy większość osób decyduje się na jedzenie rękami, to lepiej czasami się nad tym zastanowić. Warto zastanowić się, czy będzie to dobrze widziane, jeśli w wykwintnej restauracji będziemy brali do rąk każdy kawałek, a niektóre składniki nam z niego pospadają.

W takiej sytuacji o wiele lepiej sięgnąć po sztućce, zwłaszcza gdy obsługa nam je przyniosła. I lepiej zrobić ten wyjątek, że zjemy pizzę na zamówienie nożem i widelcem.

  • Stolik jest publiczny nie prywatny

Należy pamiętać, że stolik służy do tego, by kłaść na nim jedzenie, dlatego nie powinniśmy rozkładać się na nim z własnymi rzeczami, przez co kelner nie będzie miał, gdzie potem postawić naszego zamówienia. Zwłaszcza w przypadku pizzy Slice of Heaven w nocnych godzinach jest to ważne, gdyż przeważnie zajmuje ona spory kawałek stolika.

  • Nie zachowuj się głośno

Restauracja to przestrzeń publiczna, dlatego warto zachowywać się tak, by każdy czuł się tutaj dobrze. Podczas pobytu w hotelowej restauracji trzeba się odpowiednio zachowywać, nie krzyczeć, pamiętać o kulturalnym zachowaniu i nie poruszaniu kwestii prywatnych.

  • Nie rozmawiaj przez telefon

Hotelowa restauracja nie jest też miejscem przeznaczonym na długie, prywatne, głośne rozmowy. Podczas rozmowy powinna nas słyszeć jedynie osoba, z którą aktualnie rozmawiamy.

Pizza na dowóz a hotelowa restauracja

Wśród najważniejszych zasad savoir-vivre nie znajdziemy nic na temat tego, czy można zamówić dla siebie pizzę w nocnych godzinach do hoteli. Ogólnie rzecz biorąc, nikt nie powinien się czepiać tego, że zamówimy posiłek z zewnątrz. Jednak nikt też nie będzie na to patrzył przyjaznym okiem. Każdy lokal pragnie zarobić, więc obsługa w restauracji nie będzie do nas zbyt przychylna po takim zdarzeniu.

Jeśli jednak zależy nam na pizze w dostawie, najlepiej zamówić ja do swojego własnego pokoju lub zjeść gdzieś na mieście, by nie robić żadnych problemów.

A dlaczego warto zamawiać pizzę online?

Jest wiele zalet, ale skupimy się jedynie na kilku:

  • Prostota zamówienia pizzy w dostawię - cały proces przebiega online, nic nas nie pogania i możemy na spokojnie wszystko wybrać
  • Możliwość płatności kartą oraz gotówką
  • Możliwość indywidualnego dopasowania pizzy do własnych preferencji smakowych
  • Składanie zamówienia bez stania w kolejkach - nie musimy stać za kimś, kto zastanawia się długie minuty nad tym, jakie składniki wybrać i które połączenie będzie dla niego najlepsze.