Dom Kultury w Słupsku zaprasza na retransmisję Cyganerii z The Metropolitan Opera
Już 28 lipca miłośnicy opery będą mieli okazję zobaczyć retransmisję "Cyganerii" Giacomo Pucciniego z nowojorskiej Metropolitan Opera. To wyjątkowe wydarzenie pozwoli przenieść się do romantycznego Paryża, gdzie miłość i tragedia splatają się w pięknej muzycznej opowieści.

Magiczna opowieść o miłości i stracie w wykonaniu gwiazd opery

W ramach letnich powtórek z nowojorskiej opery, mieszkańcy będą mogli podziwiać ponadczasową historię miłosną Giacomo Pucciniego. W rolach głównych wystąpią sopranistka Sonya Yoncheva oraz tenor Michael Fabiano, którzy wcielą się w postacie Mimì i Rodolfa. Ich występy, pełne emocji i pasji, przeniosą widzów w świat paryskiej bohemy.

Tragiczną miłość paryskiej hafciarki i poety

„Cyganeria” to opowieść o ubogiej hafciarce Mimì, która zakochuje się w równie biednym poecie Rodolfie. Ich miłość, choć płomienna, skazana jest na tragiczny finał, gdyż Mimì cierpi na suchoty. Puccini maluje obraz życia paryskiej cyganerii, gdzie beztroska zabawa przeplata się z tragicznymi momentami, ukazując piękno i ulotność życia.

Sceny liryczne w czterech aktach

Opera „La Bohème” składa się z czterech aktów i trwa 137 minut. Retransmisja z Metropolitan Opera w Nowym Jorku będzie prezentowana z polskimi napisami, co umożliwi pełne zrozumienie libretta autorstwa Giuseppe Giacosy i Luigiego Illicy, opartego na powieści Henriego Murgera „Sceny z życia cyganerii”.

Wyjątkowa realizacja pod kierunkiem Franco Zeffirelliego

Spektakl został wyreżyserowany przez wybitnego reżysera Franco Zeffirelliego, który również odpowiada za scenografię. Pod batutą dyrygenta Marco Armiliato, widzowie będą mieli okazję podziwiać nie tylko wspaniałe głosy, ale także przepiękne dekoracje i kostiumy, przenoszące nas w klimat XIX-wiecznego Paryża.

Szczegóły wydarzenia i bilety

Retransmisja odbędzie się w niedzielę, 28 lipca o godzinie 15:00. Bilety w cenie 25 i 20 zł można nabyć zarówno w kasie kina, jak i online. To wyjątkowa okazja, aby na własne oczy zobaczyć jedno z najważniejszych dzieł operowych, które od lat wzrusza i zachwyca publiczność na całym świecie.

Nie przegapcie tej okazji, aby doświadczyć magii opery w najlepszym wydaniu!


Na podstawie: DK w Słupsku