Fot. UM

Na poniedziałkowej konferencji prasowej Pani Krystyna Danilecka-Wojewódzka podzieliła się bardzo miłą wiadomością – w ramach słupskiego programu IN VITRO urodziło się dwoje pierwszych dzieci. Złożyła rodzicom najszczersze gratulacje oraz życzyła wiele szczęścia i radości płynących z przebywania w nowym, powiększonym rodzinnym gronie.

Pani Prezydent przypomniała też i zaprosiła od uczestnictwa w otwartych spotkaniach, które zaplanowano na:

– 9 lipca (wtorek) w Słupskim Ośrodku Kultury przy ul. Braci Gierymskich o 18.00
– 10 lipca w Szkole Podstawowej nr 5 przy ul. Hubalczyków też o 18.00

Podczas spotkań Pani Prezydent rozmawia z mieszkańcami na bieżące tematy oraz o sprawach dot. polityki gospodarowania odpadami.

Dodatkowo, przekazano wiadomość, że od 7 lipca br. w Urzędzie Miejskim w Słupsku znowu przyjmują przedstawiciele Biura Rzecznika Praw Obywatelskich. Przyjęcia mieszkańców w drugiej połowie 2019 r. odbywać się będą w następujące dni:

8 sierpnia, 10 października, 12 grudnia. w godzinach od 11:00 – 15:00 w sali 212 Ratusza (II piętro).

Do Rzecznika Praw Obywatelskich może zgłosić się każdy kto uważa, że:
– państwo naruszyło jego prawa,
– jest nierówno traktowany przez innych, np. z powodu wieku albo płci.

Wnioski do Rzecznika są wolne od jakichkolwiek opłat.

Pani Marta Makuch Zastępca Prezydenta Miasta Słupska zachęcała także do skorzystania z oferty kulturalnej w najbliższym tygodniu:

– 11 lipca Biały Spichlerz będzie udostępniony do zwiedzania
Na pięciu kondygnacjach nowe wystawy:
– Witkacy inaczej…
– Witkacy. Obrazy – rysunki – grafiki + archiwalia
– W nawiązaniu do Witkacego od XIX do XXI wieku
Słupsk – miasto i ludzie

– od 4 lipca na Starym Rynku można obejrzeć wystawę plenerową przygotowana z okazji 118 urodzin Ratusza pn: „Słupsk na starych pocztówkach ” .Na zdjęciach można zobaczyć, jak wyglądał Słupsk przed wojną, porównać budowle, ulice, pomniki z obecnymi zabudowaniami w naszym mieście. Ciekawe zakątki miasta, zabytki i mapy mogą zaskoczyć mieszkańców i turystów.

– 10 lipca br. odbędzie się wernisaż wystawy Przestrzenie Międzyprzestrzeni pod Patronatem Prezydenta Miasta Słupska; miejsce wydarzenia: Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku; Galeria Kameralna (ul. Partyzantów 31a) w Słupsku / 17.00; Centrum Aktywności Twórczej (ul. Zaruskiego 1a) w Ustce / 19.00
Wystawa służy przypomnieniu sylwetki oraz dorobku Otto Freundlich’a ; ma ukazywać związki pomiędzy estetycznymi i konceptualnymi lejtmotywami twórczości artysty XX wieku, a współczesnymi praktykami artystycznymi.

już po raz siódmy Stowarzyszenie Rozwoju INSPIRACJE zaprasza na Miejski chill na trawie!; data i miejsce: 13 lipca 2019 w Parku Kultury i Wypoczynku (miejsce przy przystani kajakowej) start godz 17.00 ; przestrzeń nieco się zmieni, będzie sprzyjać różnej twórczej aktywności, a muzycznych przyjemności dostarczą od godz 20.00 Grupa OUT oraz Instant Blues ( dużo muzyki blues-rockowej i rockowych szlagierów).

Pani Anna Sadlak Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Słupsku przedstawiła sytuację w słupskich szkołach w odniesieniu do przeprowadzonych egzaminów i prowadzonych naborów. Dla absolwentów szkół gimnazjalnych w szkołach prowadzonych przez słupsku samorząd mamy jeszcze 57 wolnych miejsc, natomiast dla absolwentów szkół podstawowych mamy 41 wolnych miejsc.

Pan Marek Goliński Zastępca Prezydenta Miasta Słupska poinformował o bieżących działaniach inwestycyjnych. Zarząd Infrastruktury Miejskiej otworzył oferty w dwóch przetargach na przebudowy chodników w ramach zadania „Program chodnikowy – likwidacja barier architektonicznych wraz z wymianą nawierzchni – etap I”. Najkorzystniejsze oferty na przebudowę chodników ulic Mickiewicza (od Tuwima do Wojska Polskiego – strona wschodnia), Reymonta (wzdłuż całej ulicy) i Krasińskiego (wzdłuż całej ulicy) oraz chodnika przy rzece Słupi od PKWiU do ulicy Garncarskiej wyniosły niespełna 1,1 mln przy zakładanym budżecie 1,28 mln zł. Po dokonaniu oceny złożonych ofert i wyborze wykonawców prace rozpoczną się w sierpniu br.

Zachęcił także do wypełniania ankiet, które pomogą w diagnozowaniu potrzeb i opinii mieszkańców w kontekście warunków życia w Słupsku. Diagnoza pomoże w opracowaniu projektu, dzięki któremu można ubiegać się o środki finansowe dla Miasta Słupska. Ankietę można było wypełniać do 9 lipca br.