Słupscy policjanci stale spotykają się z dziećmi i z młodzieżą w ramach prowadzonych akcji profilaktycznych. Dotykają problematyki od bezpieczeństwa w ruchu drogowym po bezpieczne zachowania w domu i w kontaktach z obcymi, kończąc na demoralizacji, przestępczości nieletnich i cyberzagrożeniach. Kolejne spotkania zza komputera odbyły się wczoraj w SP nr 4.

Wychodząc naprzeciw bieżących problemów, z jakimi borykają się uczniowie, nauczyciele i dyrektorzy szkół słupscy policjanci zaproponowali prowadzenie zajęć profilaktycznych. W odpowiedzi na sygnały dotyczące niewłaściwych zachowań w Internecie funkcjonariusze regularnie biorą udział w spotkaniach z młodzieżą, która obowiązek szkolny realizuje zza komputera.

Odkąd nauka w formie tradycyjnej przeniosła się do domów, słupscy policjanci otrzymali kilka sygnałów świadczących o tym, że młodzi ludzie nieodpowiednio zachowują się w sieci, obrażają swoich kolegów, wyśmiewają się z niektórych osób czy nawet przez nieuwagę udostępniają swoje dane do logowania innym. Natychmiastową reakcją funkcjonariuszy z Zespołu do Spraw Profilaktyki Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Słupsku było nawiązanie kontaktu z dyrektorami szkół i zaproponowanie przeprowadzenia zajęć poświęconym zarówno tematyce cyberprzestępczości, jak i innym zagadnieniom zawierających treści o szeroko rozumianym bezpieczeństwie.

Nasza propozycja spotkała się z entuzjazmem dyrektorów, którzy umożliwili policjantom zalogowanie się do platformy, z której poziomu mundurowi mogą wirtualnie spotykać się z młodzieżą i na bieżąco edukować w zakresie występujących problemów. Kolejne spotkania zostały przeprowadzone wczoraj w SP nr 4 w Słupsku.

Należy dodać, że aktualnie właśnie tak wyobrażamy sobie współpracę ze szkołami i zachęcamy do niej dyrektorów innych szkół.