Debata po filmie
Film "Mój syn Ezra" to wzruszająca opowieść o ojcowskiej miłości do autystycznego dziecka. Po seansie, który odbędzie się 23 czerwca, zaplanowano inspirującą debatę z udziałem ekspertów, która skupi się na pytaniu "Czy normalność jest przereklamowana?"
  1. Seans filmowy "Mój syn Ezra" - 23 czerwca, godzina 16:00
  2. Debata z udziałem Katarzyny Ożarek i Macieja Maraszkiewicza
  3. Rozmowę poprowadzi Małgorzata Stecz
  4. Spotkanie pod matronatem Słupskiej Rady Kobiet

23 czerwca o godzinie 16:00 odbędzie się seans filmu "Mój syn Ezra", który porusza temat ojcowskiej miłości do autystycznego dziecka. Reżyser Tony Goldwyn oraz scenarzysta Tony Spiridakis stworzyli wzruszającą opowieść o Maxie Bernalu, aspirującym komiku, który po rozwodzie walczy o opiekę nad swoim synem Ezrą.

Po filmie zaplanowano wyjątkową debatę, podczas której eksperci spróbują odpowiedzieć na pytanie "Czy normalność jest przereklamowana?". W dyskusji wezmą udział Katarzyna Ożarek, prezeska Fundacji Progredi, oraz psycholog Maciej Maraszkiewicz. Rozmowę poprowadzi Małgorzata Stecz, pedagożka teatralna i doświadczona dziennikarka.

Katarzyna Ożarek jest prezeską Fundacji Progredi, której celem jest wspieranie osób neuroatypowych, zwłaszcza dzieci w spektrum autyzmu. Zawodowo związana z branżą HR, prywatnie jest szczęśliwą żoną i matką trójki dzieci. Maciej Maraszkiewicz, psycholog i psychoterapeuta, znany jest ze swojej pracy z młodzieżą i dorosłymi. Stale doskonali swoje umiejętności zawodowe i jest miłośnikiem kawy oraz zwolennikiem wolności zawodowej.

Małgorzata Stecz, absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, jest pedagożką teatralną Teatru Lalki "Tęcza" oraz autorką scenariuszy lekcji teatralnych. W przeszłości pracowała jako dziennikarka prasowa i telewizyjna, a także prowadziła koncerty organizowane przez Polską Filharmonię "Sinfonia Baltica".

Spotkanie będzie objęte matronatem Słupskiej Rady Kobiet. Bilety na seans i debatę można nabyć w kasie kina w godzinach od 14:00 do 18:00 oraz pół godziny przed seansem. Dodatkowo dostępne są również bilety online.

Film "Mój syn Ezra" to amerykańska produkcja z 2024 roku, trwająca 100 minut. W rolach głównych występują Vera Farmiga, Robert De Niro, Rose Byrne i Rainn Wilson. Życie Maxa Bernala, głównego bohatera, to chaos i improwizacja. Po rozwodzie mieszka z ojcem i stara się przebić w świecie komedii. Kiedy dowiaduje się, że jego była żona chce umieścić Ezrę w szkole specjalnej, Max postanawia zabrać syna w podróż przez Stany, wierząc, że inność chłopca nie jest wyrokiem skazującym na życie na marginesie społeczeństwa.

Seanse filmu odbędą się również w innych terminach: 21 czerwca o godzinie 19:00, 22 i 26 czerwca o godzinie 18:00, 25 czerwca o godzinie 13:00 i 20:30 oraz 27 czerwca o godzinie 16:00. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.


Opierając się na: DK w Słupsku