Dron nad przejściami - ponad 100 kontroli i blisko 90 wykroczeń w Słupsku

1 min czytania
Dron nad przejściami - ponad 100 kontroli i blisko 90 wykroczeń w Słupsku

Policyjny dron monitorował rejony przejść dla pieszych, rejestrując niebezpieczne zachowania kierowców. Podczas akcji Bezpieczny pieszy słupska drogówka wraz z operatorami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku przeprowadziła intensywne kontrole na ulicach miasta.

Policjanci ze słupskiej drogówki we współpracy z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku - operatorami drona - nadzorowali przejścia dla pieszych z powietrza. Zarejestrowano m.in. przypadki wyprzedzania bezpośrednio przed lub na przejściu dla pieszych, co z wysokości było dobrze widoczne i pozwalało na szybkie reagowanie.

W trakcie działań przeprowadzono ponad 100 kontroli pojazdów i ujawniono blisko 90 wykroczeń drogowych. Spośród nich 17 wykroczeń dotyczyło nieprawidłowego wyprzedzania w rejonie przejść dla pieszych. Funkcjonariusze nałożyli 50 mandatów za popełnione wykroczenia.

Podczas akcji zatrzymano także kilku kierowców. Jeden kierował pomimo sądowego zakazu kierowania i był pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu, inny był pod wpływem alkoholu, a jeden nie posiadał uprawnień do kierowania.

Celem działań była nie tylko kontrola, ale też profilaktyka i zwiększanie świadomości zarówno wśród kierowców, jak i pieszych. Słupska drogówka zapowiedziała kontynuację podobnych akcji w najbliższym czasie.

na podstawie: Policja Słupsk.

Autor: krystian