Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Słupsk

2 miesiące w areszcie spędzą 32-latek i 33-latek, którzy 16 września br. dokonali rozboju w Słupsku na ul. Tuwima. Mężczyźni zaatakowali 34-latka i odebrali mu paszport z kartą płatniczą. Działania operacyjne słupskich kryminalnych doprowadziły do ustalenia ich tożsamości, miejsca pobytu i zatrzymania. Odpowiedzialności nie uniknie też 39-latek, który płacił za zakupy kradzioną kartą.

16 września br. słupscy policjanci zostali powiadomieni o rozboju, do którego doszło przy ul. Tuwima w Słupsku. Z ustaleń śledczych wynikało, że dwaj mężczyźni pobili 34-latka, po czym zabrali mu paszport i kartę płatniczą. Funkcjonariusze ustalili też, że skradziona karta płatnicza jest przez kogoś używana. 

Praca policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, doprowadziła do ustalenia tożsamości, miejsca pobytu i zatrzymania sprawców rozboju i sprawcy kradzieży z włamaniem. Sprawcami rozboju to 32-letni i 33-letni mieszkańcy Słupska, a sprawca kradzieży z włamaniem to 39-letni słupszczanin.

Wszyscy zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Wobec sprawców rozboju sąd zastosował tymczasowy areszt na okres dwóch miesięcy. Wkrótce odpowiedzą za przestępstwo zagrożone karą do 12 lat więzienia. Odpowiedzialności nie uniknie też 39-latek, który usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Wobec niego zastosowano dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. Grozi mu 10 lat więzienia.