Majowe święta narodowe w Słupsku budują dumę i tożsamość Polaków

Majowe święta w Słupsku i okolicach przyciągnęły uwagę mieszkańców, którzy wspólnie celebrowali ważne momenty polskiej historii. Zobacz, jak lokalne władze i społeczność uczciły Dzień Flagi oraz rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja!
- Uroczystości majowe w Słupsku z udziałem władz powiatu
- Majowa tradycja w Przewłoce i Słupsku pamięć o Konstytucji 3 Maja
Uroczystości majowe w Słupsku z udziałem władz powiatu
Początek maja to wyjątkowy czas, kiedy Polacy oddają hołd symbolom narodowym i historycznym wydarzeniom kształtującym tożsamość kraju. W Słupsku obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Dnia Polonii i Polaków za Granicą zgromadziły wielu mieszkańców oraz przedstawicieli samorządu powiatowego.
2 maja o godzinie 12:00 rozpoczęła się oficjalna ceremonia podniesienia biało-czerwonej flagi przy pomniku Żołnierza Polskiego. W wydarzeniu uczestniczyli starosta słupski Paweł Lisowski oraz członek Zarządu Powiatu Adriana Cerkowska-Markiewicz. Po odśpiewaniu hymnu narodowego, oficer Wojska Polskiego przypomniał genezę ustanowienia tego święta, które od 2004 roku umacnia więź między krajem a Polonią na całym świecie.
Majowa tradycja w Przewłoce i Słupsku pamięć o Konstytucji 3 Maja
3 maja mieszkańcy regionu wraz z lokalnymi władzami uczcili kolejną rocznicę uchwalenia jednej z najważniejszych ustaw zasadniczych w dziejach Polski. Konstytucja 3 Maja z 1791 roku była pionierskim dokumentem w Europie, który zmienił zasady funkcjonowania państwa i społeczeństwa.
W Słupsku kwiaty przy pomniku Jana Kilińskiego złożył członek Zarządu Powiatu Wiesław Kamiński. Uroczystość uświetniło podniesienie flagi państwowej, wspólne odśpiewanie hymnu, przemówienia okolicznościowe oraz Apel Pamięci zakończony salwą honorową.
Również w Przewłoce w gminie Ustka odbyły się obchody przy pomniku Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej. W imieniu Powiatu Słupskiego kwiaty złożyli m.in. Adriana Cerkowska-Markiewicz, Przewodniczący Rady Powiatu Jan Olech oraz radni Arkadiusz Wielebski i Konrad Tymecki.
Takie wydarzenia przypominają o znaczeniu patriotyzmu i jedności, które są fundamentem naszej wspólnej historii i przyszłości.
Według informacji z: Starostwo Powiatowe
Ostatnie Artykuły

Baltica 2 wchodzi do rozmów z mieszkańcami. W Ustce padną szczegóły

Ustecka plaża walczy o rodzinny tytuł. O wszystkim zdecydują internauci

BGSW szuka wykonawców do performansu. Liczy się ciało i angielski

W Słupsku rusza tydzień o pieczy zastępczej. W centrum są dzieci i rodziny

Mobilny bus stanął w gminie. Badania kości przyciągnęły tłum

„Mickiewicz” znów wśród najlepszych. Słupskie liceum ze srebrnym wyróżnieniem

Damnica stawia na własną energię. Samorząd szuka oszczędności

W Słupsku ruszyło głosowanie do rady pożytku. Do wyboru 12 kandydatur

Kwiaty, drzewa i pokaz psów. Targi znów przyciągną do Słupska

Strażacy z gminy staną do rywalizacji. Stadion w Kępicach przyciągnie kibiców

W Kępicach ruszą kontrole przy domach. Sprawdzą śmieci i piece

O.S.T.R. i Małpa zagrają w Kobylnicy. Rusza rapowy plener z wolnym wstępem

Młodzi muzycy wyjdą na scenę. CKiP pokaże ich postępy

Badania kości przy bibliotece. Mieszkańcy korzystają z mobilnej diagnostyki
Przydatne dane teleadresowe
- Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Słupsku - oferta, zapisy, kontakt
- Zarząd Dróg Powiatowych w Słupsku - kontakt, zajęcie pasa drogowego, zgłaszanie usterek
- Areszt Śledczy w Słupsku - kontakt, adres i podstawowe informacje
- ZUS Oddział w Słupsku - godziny, kontakt, emerytury i e-usługi
- Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Słupsku - kontakt, właściwość, składanie odwołań
- Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Słupsku - kontakt, godziny, badania mięsa i ASF
